Team huddle

2016 12U List of registrations

List of registrations for the 2016 12U Battle at the Castle tournament. Updated until march 20th 2016.

Name

Age

City

Country

Parent Club

Pos 1

Pos 2

Pos 3

——————————

——

———————-

————

——————

———

———

———

Nik Rijpstra

12

Eelderwolde

NL

Caribe

P

SS

1B

Bas Rijpstra

10

Eelderwolde

NL

Caribe

C

OF

2B

Brandon Herbold

11

Dordrecht

NL

Neptunus

P

1B

OF

Wouter Rijpstra

11

Dongen

NL

Twins

P

OF

3B

Mart Blijleven

12

Haarlem

NL

Rabbits

P

1B

OF

Connor Prins

12

Badhoevedorp

NL

Pirates

C

SS

2B

Lucas den Duijn

12

Valkenswaard

NL

Twins

C

P

2B

Sem Kuijper

12

Haarlem

NL

Kinheim

C

SS

3B

Dalton Ketema

12

London

HUN

London Mets

3B

SS

P

Matis Crouwel

11

Haarlem

NL

Kinheim

C

SS

3B

Stijn Goedee

12

Leidschendam

NL

Tsunami

2B

SS

3B

Finn Kragt

12

Badhoevedorp

NL

Pirates

C

P

OF

Jamie Joseph

12

Eemnes

NL

United – Almere ‘90

C

3B

OF

Tygo Rojer

10

Breda

NL

Twins

P

SS

2B

Miquel Willem

10

Nieuw-Vennep

NL

Kinheim

OF

P

1B

Casper Urbanus

12

Hilversum

NL

HCAW

C

P

3B

Kaien Oukes

11

Amersfoort

NL

HCAW

OF

P

1B

Bruno Kramer

10

Sint Anthonis

NL

Royals

P

3B

OF

Silas Kops

11

Oosterhout

NL

Twins

P

SS

OF

Little League Flanders

12

Antwerp

BE

Little League Flanders

12

Antwerp

BE

Little League Flanders

12

Antwerp

BE

Little League Flanders

12

Antwerp

BE

Lukas Jellnor

12

Stockholm

SWE

Sundbyberg Heat

1B

C

OF

Lowe Jellnor

10

Stockholm

SWE

Sundbyberg Heat

OF

2B

OF

Victor Wahlberg

10

Stockholm

SWE

Sundbyberg Heat

2B

SS

P

J’Mar Calliste

11

Amsterdam

NL

Amsterdam Marshals

3B

P

C

Ignace van Hove

11

Ekeren

BE

Twins

2B

SS

OF

Marco Lopez Esser

12

Villalbilla

ESP

Villalbilla Beisbol Club

SS

P

C

Lisandro Bandera

12

Stockholm

SWE

Sundbyberg Heat

2B

3B

C

Wout van den Aker

12

Moergestel

NL

Roef!

P

2B

OF

Bo Kops

12

Oosterhout

NL

Oosterhout Twins

3B

OF

P

Lukas Johansson

12

Sundbyberg

SWE

Sundbyberg Heat

P

2B

SS

North Germany Allstars

12

Hamburg

GER

North Germany Allstars

12

Hamburg

GER

North Germany Allstars

12

Hamburg

GER

North Germany Allstars

12

Hamburg

GER

Yules Vermeulen

12

Venray

NL

Royals

P

2B

SS

Jeremy Blain Trzeciak

11

Schoenefeld

GER

Mahlow Eagles

P

SS

2B

Stuart Justin Trzeciak

12

Schoenefeld

GER

Mahlow Eagles

P

1B

SS

Kieron Olesen Voet

12

Purmerend

NL

Flying Petrels

P

3B

OF

Fabian Glatzer

12

Berlin

GER

Berlin Flamingos

P

C

3B

Mattiz Brabands

11

Antwerp

BE

Oosterhout Twins

P

2B

OF

Neythian Croes

11

Rotterdam

NL

Euro Stars

SS

P

2B

Kjell Rombouts

9

Brasschaat

BE

Oosterhout Twins

P

1B

OF

Emilson Haswell

12

Amsterdam

NL

Amsterdam Marshals

C

2B

SS

Maurice Jordan Dietrich

9

Berlin

GER

Mahlow Eagles

2B

OF

P

Dion Broeders

10

Oosterhout

NL

Oosterhout Twins

C

1B

OF

Mooky Elisabeth

11

Amsterdam

NL

Amsterdam Marshals

2B

SS

P

Stijn van der Schaaf

12

Amersfoort

NL

HCAW

P

SS

2B

Lars Blom

11

Goedereede

NL

Hellevoet Athletics

3B

C

OF

Kyan Beer

9

Tilburg

NL

Roef!

3B

OF

2B

Jurre van Gool

10

Oosteind

NL

Oosterhout Twins

2B

P

OF

Nando Mostaert

10

Deurne

BE

Oosterhout Twins

P

SS

3B

Quintin Devresse

12

Walhain-Saint-Paul

BE

LLN Phoenix

1B

P

OF

Junairo Ostiana

10

Rotterdam

NL

Neptunus

2B

SS

3B

Denzel Sandel

11

Amsterdam

NL

Amsterdam Marshals

SS

2B

OF