Team huddle

2017 12U List of registrations

List of registrations for the 2017 12U Battle at the Castle tournament. Updated on march 5th 2017.

Registration has closed!

Entry nr

First name

Last name

Age

City

Country

Parent Club

P1

P2

P3

1

Bas

Rijpstra

11

Eelderwolde

NETHERLANDS

Caribe

C

3B

2B

2

Kjell

Rombouts

10

Brasschaat

BELGIUM

Oosterhout Twins

P

2B

OF

3

Jeremy

Trzeciak

12

Schoenefeld

GERMANY

Berlin Rams

P

2B

SS

4

Bruno

Kramer

12

Sint Anthonis

NETHERLANDS

Venray Royals

P

2B

OF

5

Brandon

Herbold

12

Dordrecht

NETHERLANDS

Unicorns

P

1B

OF

6

Marlon

Theismann

12

Gutersloh

GERMANY

Paderborn Untouchables

SS

P

2B

7

Miquel

Willem

11

Nieuw Vennep

NETHERLANDS

Hoofddorp Pioniers

OF

P

1B

8

Mags Francisco

Meschke

12

Berlin

GERMANY

Mahlow Eagles

C

2B

SS

9

Matis

Crouwel

12

Haarlem

NETHERLANDS

Kennemerland Rabbits

C

SS

OF

10

Maxwell

Cornelissen

11

Amsterdam

NETHERLANDS

Amsterdam Pirates

P

1B

OF

11

Kai

Oukes

12

Amersfoort

NETHERLANDS

Scimitars

P

1B

OF

12

Lleyton

Burggraf

12

Ratingen

GERMANY

Ratingen Goose Necks

P

1B

2B

13

Amarensio

Franka

10

Rotterdam

NETHERLANDS

Neptunus

SS

3B

2B

14

J’mar

Calliste

12

Amsterdam

NETHERLANDS

Amsterdam Marshals

1B

3B

C

15

Ryan

Hoogendoorn

11

Boskoop

NETHERLANDS

Tsunami

P

3B

SS

16

Neythian

Croes

12

Rotterdam

NETHERLANDS

Euro Stars

SS

P

C

17

Thibaud

Pastor

11

Amsterdam

NETHERLANDS

Amsterdam Pirates

2B

3B

OF

18

Kyan

Beer

10

Tilburg

NETHERLANDS

Roef!

2B

3B

OF

19

KS

Koene

11

Amsterdam

NETHERLANDS

Amsterdam Pirates

P

SS

1B

20

Lowe

Jellnor

11

Spanga

SWEDEN

Sundbyberg Heat

SS

2B

P

21

Maarten

Smit

11

Nieuw Vennep

NETHERLANDS

Hoofddorp Pioniers

P

1B

OF

22

Gabriel

Salazar Mata

12

Rotterdam

NETHERLANDS

Neptunus

C

1B

3B

23

Leandro

Salazar Mata

10

Rotterdam

NETHERLANDS

Neptunus

SS

2B

P

24

Victor

Wahlberg

11

Sollentuna

SWEDEN

Sundbyberg Heat

SS

2B

OF

25

Lars

Blom

12

Goedereede

NETHERLANDS

Hellevoet Athletics

OF

C

3B

26

MJ

Dietrich

10

Berlin

GERMANY

Mahlow Eagles

2B

SS

P

27

Luca

Muller

12

Gennep

NETHERLANDS

Bixie Baseball

P

SS

1B

28

Kaj

van Keijzerswaard

12

Haarlem

NETHERLANDS

Kinheim

P

1B

3B

29

Jayden

Van Atten

11

Almere

NETHERLANDS

United Almere ‘90

SS

2B

P

30

Samuel Trilha

Senechal

12

Gujan Mestras

FRANCE

Saint Aubin Blue Jays

P

SS

OF

31

Jessy

Castien

11

Breda

NETHERLANDS

Jeka

2B

OF

32

Little League

Flanders

BELGIUM

33

Little League

Flanders

BELGIUM

34

Little League

Flanders

BELGIUM

35

Little League

Flanders

BELGIUM

36

Artur

Bauer

12

Lütjensee

GERMANY

North Stars

P

1B

OF

37

Marc

Wanke

11

Holm

GERMANY

North Stars

OF

P

1B

38

Jakob

Boldt

12

Hamburg

GERMANY

North Stars

P

SS

2B

39

Nando

Mostaert

11

Deurne

BELGIUM

Oosterhout Twins

SS

P

OF

40

Joshua

Seijsener

12

Nieuw Vennep

NETHERLANDS

Kennemerland Rabbits

2B

SS

P

41

Tomas

Ho

11

Westford

USA

New England Wolfpac

2B

C

OF

42

Pit

Voigtsberger

12

Lutjensee

GERMANY

Lutjensee Lakers

SS

2B

P

43

Alexander

Banerjee

12

Brighton

GREAT BRITAIN

Brighton

C

P

SS

44

Mattiz

Brabands

12

Wilrijk

BELGIUM

Oosterhout Twins

2B

OF

SS

45

Leon

Stölzel

12

Düsseldorf

GERMANY

Düsseldorf Senators

C

2B

SS

46

Vegas

Tiliakos

12

Hoboken

BELGIUM

Hoboken Pioneers

C

2B

SS

47

Jonas

Jordaan

12

Groningen

NETHERLANDS

Caribe

P

1B

2B

48

Just

Van den Ouweelen

11

Nieuw Vennep

NETHERLANDS

Hoofddorp Pioniers

C

P

3B

49

Victor

Pirlot

12

Limelette

BELGIUM

Louvain La Neuve Phoenix

P

1B

OF

50

Lucas

Rosenthal

12

Paderborn

GERMANY

Paderborn Untouchables

SS

2B

P

51

Tygo

Rojer

11

Breda

NETHERLANDS

Bixie Baseball

1B

P

2B

52

Andrew

Milner

11

Littleton

USA

New England Wolfpac

SS

2B

C

53

Noah

Dassy

10

Malonne

BELGIUM

Louvain La Neuve Phoenix

C

SS

2B

54

Jona

Driessen

12

Helmond

NETHERLANDS

Bixie Baseball

P

SS

1B

55

Liam

Graham

12

Ayer

USA

Concord Carlisle Rebels

C

SS

2B

56

Stephen

Starr

12

Acton

USA

New England Wolfpac

P

SS

C

57

Massimo

Stocker

12

Milan

ITALY

Bollate Baseball Club

2B

3B

OF

58

Silas

Kops

12

Oosterhout

NETHERLANDS

Oosterhout Twins

P

SS

IF

59

Antoni

Zobl

12

Berlin

GERMANY

Berlin Sluggers

P

SS

3B

60

Darnel

Collins

12

Rotterdam

NETHERLANDS

Unicorns

P

1B

OF

61

Jack

Gould

12

Westford

USA

New England Wolfpac

OF

P

3B

62

Jurre

Van Gool

11

Oosterhout

NETHERLANDS

Oosterhout Twins

2B

OF

OF

63

Tim

Scholte

10

Hoofddorp

NETHERLANDS

Hoofddorp Pioniers

P

1B

OF

64

Casper

Rammeloo

12

Badhoevedorp

NETHERLANDS

SC Badhoevedorp

p

2B

OF

65

TBA

TBA

USA

New England Wolfpac

66

TBA

TBA

USA

New England Wolfpac

67

TBA

TBA

USA

New England Wolfpac

68

Levi

Ten Brummelhuis

12

Zoetermeer

NETHERLANDS

Birds

P

1B

OF

69

Michandro

Elisabeth

12

Amsterdam

NETHERLANDS

Amsterdam Marshals

2B

P

OF

70

Lukas

Pichler

12

Hohenems

AUSTRIA

Dornbirn Indians

C

P

SS